Pożegnanie ze szkołą i z dyrektorem. Uroczystość w Mąchocicach Scholasterii [RELACJA FILMOWA]
Wpisany przez Masłów Info   
poniedziałek, 01 lipca 2013 22:04

To nie było zwykłe zakończenie roku szkolnego. W Szkole Podstawowej w Mąchocicach Scholasterii uroczystość rozdania świadectw była połączona z zakończeniem pracy dyrektora Tomasza Lato. Cieszący się dużym zaufaniem i szacunkiem wśród uczniów i rodziców dyrektor otrzymał podziękowania za swoją 20-letnią pracę na rzecz placówki.- Przez dwadzieścia lat mojej pracy zmieniała się szkoła, zmienialiśmy się my, zmieniali się uczniowie. Wszystko co się zaczyna, kiedyś musi się kończyć. Z głębokim rozrzewnieniem wspominając te dwadzieścia lat przypominam sobie nasze wspólne osiągnięcia, bo celów nie osiąga się samemu. Osiąga się je z ludźmi - mówił podczas szkolnej akademii Tomasz Lato. Za współpracę dziękował nauczycielom i pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom oraz mieszkańcom gminy Masłów, którzy wspierali szkołę, strażakom, stowarzyszeniom, samorządom wszystkich kadencji, ludziom, którzy mają swój wkład w rozwój szkoły.

- Były to najpiękniejsze lata mojego życia, nie wątpię w to - mówił za zakończenie Tomasz Lato. Dodał, że dalej chce wspierać szkołę i pracować w niej już jako nauczyciel.    - Dyrektorem i radnym się bywa, natomiast nauczycielem, człowiekiem się jest cały czas - skwitował.

Specjalne podziękowania na ręce ustępującego dyrektora złożyły przedstawicielki Rady Rodziców.    - Pragniemy z całego serca podziękować za 20 lat pracy dyrektora naszej szkoły. Trudno nam było znaleźć słowa, którymi możemy wyrazić swoją wdzięczność i podziękowanie za wszystkie lata pracy dyrektora, za poświęcenie, za serce i za miłość jaką dyrektor wniósł do naszej szkoły. Zacytuję słowa Jana Pawła II: "Człowiek jest wielki nie przez to co ma, nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi" - mówiła przedstawicielka Rady Rodziców.

Do podziękowań przyłączyli się również nauczyciele i pracownicy szkoły.    - Bardzo dziękuję za 20 lat wspaniałych dla nas i życzę każdemu takiego przełożonego, jakiego my mieliśmy - mówiła jedna z nauczycielek.

Od września dyrektorem Szkoły Podstawowej w Mąchocicach Scholasterii będzie nauczycielka z Kielc, Joanna Broniek.

 

Zobacz relację z uroczystego zakończenia roku szkolnego:

 

Rozmowa z Tomaszem Lato:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

1. Odpowiedzialność za treść komentarzy ponoszą tylko i wyłącznie ich autorzy. Redakcja Masłów Info nie odpowiada za ich treść
2. Wpisy obraźliwe, wulgarne, naruszające prawo będą usuwane
3. Komentarze promujące własne strony, produkty itp. będą usuwane.
4. Treść zamieszczanego wpisu powinna być związana z treścią komentowanego artykułu.
5. Aby poprawnie zamieścić swój komentarz należy bezbłędnie przepisać w specjalne pole kod zabezpieczający. Należy zwracać uwagę na wielkość liter. Jeśli kod jest nieczytelny należy odświeżyć stronę przed wpisaniem komentarza.


Kod antyspamowy
Odśwież

Polecamy:
POLECAMY

Pliki Cookies

Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies
Korzystanie z portalu oznacza akceptację
zasad wykorzystywania plików cookies
> Więcej na temat plików cookies <

WSPÓŁPRACUJEMY Z: